Polecane książki

Nadzieja i piekło. Polska 1914-1989

Książka „Nadzieja i piekło” Witolda Sienkiewicza to kolejne wydanie Demartu traktujące o historii Polski. Jest to bardzo obszerne i rozbudowane źródło wiedzy z trudnego dla Polski okresu, mianowicie lata 1914-1989. Opracowanie obejmuje okresy I wojny światowej, odzyskanie przez Polskę niepodległości, następnie okres dwudziestolecia międzywojennego, zmierzając ku II wojnie światowej i na czasach PRL-u kończąc. W książce znajdziemy szczegółowe opisy przebiegu działań wojennych, politycznych, ale również kulturę, społeczeństwo oraz religię.

Chronologiczny układ wydarzeń, bogaty dobór informacji, map, tekstów źródłowych oraz szereg ilustracji sprawia, iż pozycja, autorstwa Witolda Sienkiewicza stanowi doskonałe źródło wiedzy o naszej Ojczyźnie. Znaleźć można w niej niemal wszystko, co obejmuje zakres XX wieku. Książka ta jest znakomitym oraz bogatym podręcznikiem historycznym, w którym w sposób przejrzysty, jak również kompetentny przedstawiono dzieje Polski i Polaków, zarówno tych bardziej i mniej znanych, którzy zapisali się na kartach narodowej historii. Na co warto również zwrócić uwagę to fakt, iż autor ma ogromny talent do przedstawiania faktów historyczny w sposób bardzo obrazowy, ale przede wszystkim klarowny, co ważne z dużą dawką obiektywizmu, dzięki czemu czytelnik, który zakupi książkę otrzyma encyklopedię wiedzy rzetelnej, a nie subiektywnych opinii autorskich. Jakby tego było mało, autor całą historię XX wieku przedstawia na podłożu społecznym i gospodarczym co dodatkowo wpływa na podniesienie wartości merytorycznych.

Samo wykonanie książki jest wręcz perfekcyjne. Na blisko 400 stronicowej pozycji wydawniczej, odnajdziemy niemalże niezliczoną ilość ilustracji, grafik, topografii, map, , obrazów, pieczęci, odznak, medali, portretów oraz winiet, które w połączeniu z przejrzystą kolorystyka, licznymi diagramami, tabelami oraz czytelnym tekstem sprawia, iż dzieło to czyta się bardzo dobrze. W górnej części strony możemy odnaleźć oś chronologiczną, na której przedstawione są daty najważniejszych wydarzeń. Całość łączy twarda oprawa z szytym grzbietem, dzięki czemu książka będzie służyć przez długi okres czytelnikowi.
Podsumowując, z czystym sumieniem można polecić tę książkę każdemu czytelnikowi, który jest zainteresowany historią naszego kraju. Z całą pewnością pozycja ta spełnia wszystkie wartości edukacyjne oraz stanowi jedno z lepszych źródeł informacji historycznych. Kolejny raz Demart stanął na wysokości zadania i udostępnił czytelnikom bardzo dobre wydanie, które powinno znaleźć się w domowej biblioteczce.

Tytuł: Nadzieja i piekło. Polska 1914-1989
Autor: Witold Sienkiewicz
Format: 204×296
Liczba stron: 384
Oprawa: twarda
ISBN:978-83-7427-726-6

Przemysław Sierechan

Pasjonat historii. Interesuje się prawem, technologią informacyjną. Redaktor Naczelny i wydawca PolskieDzieje.pl

Powiązane artykuły

Back to top button