Aktualności

Sukces społecznej zbiórki budżetu na ukończenie filmu OBŁOKI ŚMIERCI

Twórcy pierwszego fabularyzowanego dokumentu o Bitwie pod Bolimowem 1915 ogłaszają sukces trwającej przez 2 miesiące akcji crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi.pl. Dzięki dużej życzliwości lokalnych i ogólnopolskich mediów udało się zebrać 45 000 zł, które zabezpieczą terminowe ukończenie prac nad filmem. Teraz biuro promocji filmu zaprasza do współpracy lokalnych przedsiębiorców oferując promocję ich marek na wielkim ekranie!

Piotr Jasiński, II reżyser filmu:
-Końcowe tygodnie kampanii były szalenie intensywne, a losy akcji ważyły się do ostatniej chwili. Byliśmy załamani, ponieważ w dniu zakończenia zbiórki, na jej koncie brakowało niemal 3 000 zł. Na szczęście po zaksięgowaniu wpłat dokonywanych w bankach stacjonarnych – udało nam się przekroczyć wymagany próg wsparcia o niemal 2 000 zł! Rzutem na taśmę zgromadziliśmy 104 % niezbędnej dla powodzenia naszego projektu kwoty. Dziękujemy!
Warto zaznaczyć, że akcje prowadzone na portalu PolakPotrafi.pl działają na zasadzie „wszystko albo nic”. Jeżeli organizatorom nie uda się zebrać całej zadeklarowanej na starcie projektu kwoty – wszystkie pieniądze wracają do donatorów. Niewiele brakowało, a stałoby się tak w przypadku zbiórki na ukończenie OBŁOKÓW ŚMIERCI. Na szczęście społeczność 251 donatorów nie zawiodła pokładanej w nich nadziei!
Ireneusz Skruczaj, I reżyser:
-Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom akcji, jej patronom medialnym, przedstawicielom instytucji kulturalnych i samorządowcom, którzy przyczynili się do powodzenia zbiórki. To nasz wspólny sukces! Dzięki Wam – cały nasz region będzie mógł pochwalić się zrealizowanym bez żadnej pomocy z zewnątrz filmem historycznym, opowiadającym losy naszych ziem podczas przyszłorocznych obchodów stulecia zakończenia I Wojny Światowej!
Czas odpoczynku po trudach trwającej dwa miesiące kampanii promocyjnej dobiega końca. Twórcy przyznają, że spotkali się z ogromną życzliwością lokalnej społeczności i jej liderów. Oprócz Łowickiego Ośrodka Kultury, który zaoferował im pomoc już na początku akcji, do grona patronów filmu dołączyło Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach oraz Centrum Kultury w Żyrardowie. Oznacza to, że ukończony film będzie można obejrzeć jesienią w kinach 3 dużych miast w regionie.
Jakub Smela, promotor:
-Mamy za sobą pierwszy sukces i pierwszy etap promocji OBŁOKÓW ŚMIERCI, ale nie spoczywamy na laurach. Wierzymy, że nasz projekt odniesie sukces nie tylko w regionie, ale w skali krajowej i międzynarodowej. Przed nami poszukiwania dystrybutorów, zgłoszenia na festiwale filmowe i współpraca z międzynarodowymi organizacjami zwalczającymi broń chemiczną.
Teraz, kiedy mamy już pewność, że uda nam się zakończyć prace nad filmem – zapraszamy do współpracy lokalnych przedsiębiorców. W zamian za wsparcie budżetu na promocję filmu oferujemy im reklamę i upamiętnienie społecznego zaangażowania ich marek. Już dziś serdecznie dziękujemy za wsparcie firmom: Pinupowo, Ghost Car, High Tech oraz Hotelowi Rozdroże z Nieborowa. Pozdrawiamy również Bank Spółdzielczy w Skierniewicach, który jako pierwszy zdecydował się na formalny sponsoring naszej produkcji.

 

Życzymy dalszych sukcesów!

 

Powiązane artykuły

Back to top button