Aktualności

2013 – Rok Żołnierzy Wyklętych

Rok Żołnierzy Wyklętych to ogólnopolski projekt historyczno-edukacyjny, zorganizowany przez Fundację Niepodległości we współpracy z Fundacją Ośrodka Karta, Instytutem Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy o Żołnierzach Wyklętych wśród Polaków. Jest związane z 50. rocznicą zastrzelenia przez Służbę Bezpieczeństwa Józefa Franczaka ps. „Lalka” – ostatniego partyzanta RP. W ramach szerzenia wiedzy o tych ludziach i ich niezłomnej wierze w wolną Polskę, od 1 marca do 21 października 2013 roku będą odbywać się m.in. wystawy, koncerty, promocje książkowe i płytowe.

Wiele szczegółów dotyczących historii Żołnierzy Wyklętych można znaleźć w nowo opublikowanej książce „Wyklęci. Podziemie zbrojne 1944-1963” pod redakcją Marty Markowskiej.

 

Więcej informacji:

www.rokzolnierzywykletych.pl

Aleksandra Lipka

Pasjonatka historii. Jej specjalizacja to XX wiek, a zwłaszcza II RP i II wojna światowa. Laureatka i finalistka różnych konkursów o tematyce historycznej i nie tylko. Oprócz historii interesuje się ofiologią, amatorskim bieganiem i rozwojem osobistym. Wielbicielka książek Daniela Silvy i "Sensacji XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego.

Powiązane artykuły

Back to top button