Polecane książki

Historia Polski – 600 haseł ilustrowanych

Ostatnio w moje ręce wpadła kolejna książka wydawnictwa DEMART, autorstwa Witolda Sienkiewicza, a mianowicie „Historia Polski – 600 haseł ilustrowanych”. Przyznam szczerze, że przyzwyczaiłem się do bardzo dobrych jakości pozycji udostępnianych przez to wydawnictwo. Tym razem jest podobnie.

Historia Polski to bardzo dobre kompendium wiedzy, z zakresu dziejów naszego kraju, od momentu jego powstania, aż po dzisiejsze czasy. Struktura haseł w książce ma charakter encyklopedyczny, tj. ułożony alfabetycznie. Tematyką zagadnień są zarówno wydarzanie, nazwiska, jak również procesy historyczne, które kształtowały losy Polski i Polaków. Książka jest napisana bardzo prostym, przejrzystym językiem, wiele tematów zostało ujętych w sposób nieszablonowy, dzięki czemu, jej czytanie sprawia dużą przyjemność. Dużą zaletą tej encyklopedii jest umieszczenie na wstępie zarysu historii Polski, co umożliwia szybki zapoznanie się z najważniejszymi wydarzeniami naszego kraju, których bardziej szczegółowe ujęcie czytelnik odnajdzie w hasłach biograficznych oraz tematycznych.

Całość wartości merytorycznych łączy niezwykle bogata i zróżnicowana szata graficzna. DEMART udostępnia nam ponad 2000 zdjęć, ilustracji, map, planów, obrazów, szkiców, rysunków jak i drzeworytów, co sprawia, że podczas czytania lektury mamy możliwość bezpośredniego poglądu i porównania treści hasła z ilustracjami. W książce mamy również dostęp do indeksu osobowego oraz wykazu skrótów, co ułatwia poruszanie się.
Wykonanie książki, jak już przystało na DEMART, jest bardzo dobre. Twarda oprawa, szyty grzbiet dają nam gwarancję długiego użytkowania, bez obawy o jej zniszczenie.

Podsumowując, „Historia Polski – 600 haseł ilustrowanych” jest bardzo dobrym źródłem informacji o Polsce. Wybrane wydarzenia, opisy biograficzne i przemiany jakie miały miejsce w Polsce całkowicie oddają historyczny obraz kraju. Można odnaleźć w niej, informacje powszechnie dostępne w podręcznikach szkolnych czy akademickich, ale również sprawy często już zapomniane czy pomijane. Z całą pewnością mogę polecić tę lekturę zarówno pasjonatom historii jak również uczniom i studentom, jako zbiór najważniejszych faktów z dziejów naszego kraju.

Tytuł: Historia Polski – 600 haseł ilustrowanych
Autor: Witold Sienkiewicz
Format: 204 x 296 mm
Liczba stron: 558
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7427-679-5

Przemysław Sierechan

Pasjonat historii. Interesuje się prawem, technologią informacyjną. Redaktor Naczelny i wydawca PolskieDzieje.pl

Powiązane artykuły

Back to top button