Aktualności

Zaproszenie na kurs – poznanska.nysa.pl

Kurs trwa:

 6 kwietnia (sobota) 9.00 – 17.00 – 10 h lekcyjnych

7 kwietnia (niedziela) 9.00-17.00 – 10 h lekcyjnych

Kurs fotografii cyfrowej to warsztaty, podczas których każdy uczestnik  nabywa wiedzę z podstaw fotografii, zapoznaje się ze sprzętem, uczy się posługiwania aparatem cyfrowym oraz zagłębienia się w funkcje własnych aparatów. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z trudnościami jakie miewa początkujący „fotograf”. Kursant otrzyma  praktyczne wskazówki oraz porady na temat fotografowania.

Warsztaty składają się z dwóch etapów, z których pierwszy jest w ramach realizowanego kursu natomiast etap 2 jest etapem dodatkowego rozwoju kursanta

Dla kogo przeznaczony jest ten kurs?

I POZIOM

Pierwszy poziom kursu fotografii cyfrowej skierowany jest do każdego, kto chce się nauczyć robić lepsze zdjęcia oraz bardziej świadomie wykorzystywać aparat cyfrowy. Program zajęć jest przy tym tak ułożony, aby każdy uczestnik – bez względu na to jaki aparat i jak długo go posiada – mógł w pełni rozwijać swoje umiejętności. Z warsztatów tych skorzystają więc zarówno osoby, zamierzające dopiero rozpocząć swoją przygodę z fotografią, jak i praktykujący już fotoamatorzy, którzy chcą uporządkować zdobytą do tej pory wiedzę.

II POZIOM

Drugi poziom kursu fotografii cyfrowej skierowany jest dla osób które pragną pogłębić swoją dotychczasową wiedzę na temat fotografii oraz metod fotografowania. Osoby, które czują niedosyt i pragną zaznać nowych atrakcji .

Warsztaty te są formą uzupełnienia.

Czego nauczysz się na tych warsztatach?

I POZIOM

Na tych warsztatach nauczysz się przede wszystkim obcować z aparatem tak, aby w pełni wykorzystać jego wszystkie możliwe funkcje. Dowiesz się o zasadach kompozycji, ujęć, kadrowania, oświetlenia i ekspozycji. Wyjaśnimy Ci takie terminy jak kompozycja, barwa, światło, głębia obrazu, perspektywa, oraz pokażemy jak prawidłowo odwzorować na zdjęciach ruch. Podczas kursu nauczysz się też kreowania obrazu. Poznasz podstawowe aspekty fotografii potrzebne do wykonywania dobrych, profesjonalnych zdjęć. Zapoznanie się z oświetleniem studyjnym oraz praca przy podstawowych kluczach światła. Zwrócimy uwagę na panujące trendy we współczesnej fotografii światowej. Kurs zawiera również blok techniczny, który przedstawia jak istotne znaczenie ma komputer w fotografii i pokażemy jak wykorzystać go do poprawy zdjęć.

Ponadto poruszone zostaną także zagadnienia POSTPRODUKCJI, dotyczące sprzedaży, opakowania, składu i wydruku, w tym:
– edycja w Photoshopie i Idesignie,
– przygotowanie projektu od materiałów po album,
– praca z kolorem, sepią oraz fotografią czarno-białą
– wykorzystanie własnej drukarki, zagadnienia dotyczące inwestowania we własny druk.
Warsztaty składają się z teorii oraz z praktyki.

II POZIOM

Warsztaty te mają na celu przede wszystkim część praktyczną. Po wstępnym zapoznaniu się z teorią przechodzimy do wykorzystania naszych aparatów, każdy będzie mógł sprawdzić się w roli fotografa jak i również modela, pozując pozostałym uczestnikom. Następnie plener, krajobraz miejski, street photo. Następnie współpraca wszystkich uczestników warsztatów, wszyscy razem tworzymy wspólny dokument o Nysie, w połączeniu z Waszymi zdjęciami, który będzie odzwierciedlenie Waszej pracy, wiedzy jaką zgromadziliście podczas warsztatów.

Warsztaty są kompleksowym przygotowaniem do samodzielnej pracy, dają kompendium wiedzy niezbędnej każdemu fotografikowi, a jednocześnie wskazują kierunki samorozwoju kursantów. Prowadzone są przez specjalistów i profesjonalnych fotografików, a oddane do dyspozycji kursantów zaplecze techniczne gwarantuje najwyższy i komfortowy poziom nauki.

 

Przemysław Sierechan

Pasjonat historii. Interesuje się prawem, technologią informacyjną. Redaktor Naczelny i wydawca PolskieDzieje.pl

Powiązane artykuły

Back to top button