Aktualności

Konkurs dotyczący rzezi wołyńskiej

W 2013 roku przypada 70. rocznica „rzezi wołyńskiej”, dlatego tematem tegorocznego konkursu na PolskieDzieje.pl będzie to wydarzenie. To jedna z mniej znanych, a najbardziej wstrząsających zbrodni popełnionych podczas II wojny światowej. Wiele mówi się o Holocauście czy o sowieckich deportacjach do łagrów, ale o zbrodni ukraińskich nacjonalistów dokonanej z zimną krwią na bezbronnej ludności Kresów Wschodnich wie niewielu. Mamy nadzieję, że nasz konkurs przyczyni się do upowszechnienia wiedzy o tym wydarzeniu wśród Polaków i ocali od zapomnienia tysiące, często bezimiennych, ofiar masakry na Wołyniu i pobliskich terenach.

wolyn

Czas trwania konkursu: od 13 czerwca do 11 lipca 2013 roku

W dniu 11 lipca na naszym portalu ukaże się artykuł bezpośrednio powiązany z tematem konkursu oraz prawidłowe odpowiedzi do pytań konkursowych wraz z listą osób nagrodzonych.

Osoby, które zajmą trzy pierwsze lokaty otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej i wydawnictwo Demart.

Do 31 lipca zdobywcy miejsc kwalifikujących do odbioru nagrody będą zobowiązani przysłać drogą mailową (na adres: [email protected]) dane do wysyłki paczki. Będzie to termin bezwzględny, po jego upłynięciu nagrody przepadną.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Aleksandra Lipka

Pasjonatka historii. Jej specjalizacja to XX wiek, a zwłaszcza II RP i II wojna światowa. Laureatka i finalistka różnych konkursów o tematyce historycznej i nie tylko. Oprócz historii interesuje się ofiologią, amatorskim bieganiem i rozwojem osobistym. Wielbicielka książek Daniela Silvy i "Sensacji XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego.

Powiązane artykuły

Back to top button